top of page

תקנון התנהגות כללית 

כנס קומיקס-קון מחויב להבטיח את שלומם של אורחי הכנס. זה כולל מתן אווירה נטולת הטרדות או התנהגות אשר תחשב כבלתי הולמת בסביבה המשפחתית של הכנס. בהשתתפותכם בקומיקס-קון, כל האורחים, המשתתפים, אמנים ומארגנים מחויבים לכבד ולהסכים תקנון ההתנהגות של הכנס. כללי ההתנהגות עשויים להיות כפופים לשינויים ואי קיום היבט כלשהו בתקנון ההתנהגות הוא עילה להרחקה מהכנס לאלתר כמו גם איסורים עתידיים. לצוות קומיקס-קון יש שיקול דעת בלעדי לקביעה האם מתבצעת עבירה על התקנון.

הטרדות

לכנס הקומיקס-קון יש מדיניות מניעת הטרדות נוקשה עם אפס סובלנות להטרדות מכל סוג שהוא.

באם אדם עובר על מדיניות ההטרדות, צוות הקומיקס-קון ינקוט בפעולה מהירה בכל צורה שימצא לנכון, כולל הרחקה מהכנס ללא החזר כספי. המדיניות חלה על כולם בכנס, מציגים, אורחים (משתתפים), דוברים, אנשי מקצוע, עיתונות, צוות, מתנדבים וביטחון כפופים למדיניות נגד הטרדה ויוחזקו באותם סטנדרטים ופעולות משמעת.

כל אחד יכול לדווח על הטרדה. אם התנהגות של מישהו גרמה לך לאי נוחות, או אם את/ה עד/ה לתקרית הטרדה שקורה למישהו אחר, עליך לפנות מיד לצוות קומיקס-קון, ו/או לאחראי/ת הטרדות. במידת הצורך, ניצור קשר עם רשויות החוק המקומיות, נציע מקום בטוח או נעזור בדרך אחרת לאלו שחווים הטרדות כדי לוודא שהם מרגישים בטוחים להמשך פעילות בכנס.

המשימה שלנו היא ליצור כנס מהנה, בטוח, מסביר פנים, מדהים בו אורחים מכל הסוגים יכולים להתכנס ולחגוג. אנו רוצים שלא יהיה לכם רק את סוף השבוע המדהים ביותר, אלא גם תחוו אותו בסביבה בה אתם בטוחים ומקובלים. בתור אורחים בעצמנו, אנו מבינים את החשיבות ביצירת מרחב בטוח לכל מי שמשתתף בקומיקס-קון.

בטיחות וביטחון

אם בשלב מסוים את/ה מרגיש/ה לא בטוח/ה בכנס או שאחד מהכללים הופר, אנו מבקשים ליידע מיד את המתנדב או סגל קומיקס-קון. בטיחותך היא הדאגה העיקרית שלנו, ואם את/ה מרגיש/ה שהבטיחות שלך נפגעה, אנו נעשה כל שביכולתנו כדי לתקן את הנושא. נושאי אלימות והטרדות מטופלים באופן מיידי, כאשר "אזורים בטוחים" מוגנים מוגדרים במקרה שמתרחשים תקריות כלשהם.

אלכוהול וסמים

לא נסבול חומרים לא חוקיים בכנס הקומיקס-קון. אם תיתפס/י קונה, משתמש/ת או עוסק/ת בסמים לא חוקיים בזמן ו/או ברחבי הכנס, יינקטו צעדים מחמירים. אם את/ה בהשפעת סמים לא חוקיים או חוקיים ומפריע/ה בדרך כלשהי לאורחים אחרים וליכולתם ליהנות מקומיקס-קון, אנו שומרים לעצמנו את הזכות ללוות אותך מהמתחם עם השלכות שעלולות להיות חמורות אף יותר.

גניבה

לא נסבול תקריות גניבה בקומיקס-קון. אם תיתפס/י גונב/ת ישירות מאדם אחר או לוקח/ת פריטים מכל אזורים פרטיים או ציבוריים בקומיקס-קון שלא צוין במפורש שהם חופשיים, יינקטו צעדים מחמירים, כולל פניה למשטרה במידת הצורך.    

עבירה על החוק מכל סוג:

אנו לא נסבול ביצוע או מעשה של עברה על החוק בכנס שאינו מופיע אחרת בתקנון התנהגות זה. אורחים שנתפסים מבצעים פשע כלשהו, במיוחד כזה שעלול לסכן את ביטחונם או אורחים אחרים, נמצאים בסכנת הרחקה מהכנס והפנייתם למשטרה.

אביזרי קוספליי

החלטתם להגיע בקוספליי? מצויין! בין אם אתם עוטים מסכת גיבור-על בפעם הראשונה ובין אם אתם חברי נוקמים מנוסים, יש לנו כמה כללים בנוגע לאביזרים והתנהגויות מסוימות הדואגות שלכל המשתתפים תהיה חוויה בטוחה בכנס.

·         אם הינך חושב/ת שאביזר או תחפושת שלך עלולים לגרום לבעיות, יש לתאם מראש עם צוות הקומיקס-קון ב"צור קשר" באתר, עם תמונה של אותו אביזר . אם האביזר שלך בסדר, נתייג אותו ונאפשר לך להיכנס לכנס. אם מדובר בדאגה בטיחותית פוטנציאלית, אנו נעטה אותו כך שאת/ה ומשתתפים אחרים תוכלו ליהנות מהאירוע ללא מתח.

·         איננו יכולים להבטיח כי אביזרים או אלמנטים (כמו כנפיים) שאורכם או רחב יותר משני מטרים יכנסו, הכנס יכול להיות צפוף, וזה למען ביטחונך ושלומם של אחרים. אין הגבלת משקל קפדנית על אביזרים, אך אנא השתמש/י בשכל הישר.

·         כל מסיכות או כיסויי פנים צריכים להיות קלים להסרה (והסרה אם הצוות או האבטחה מבקשים זאת).

·         אין הכנסה של דברים חדים – הכולל. דוקרנים, סכינים, שריון ועוד. אנא וודא שהכל רך

·         חצים, שוטים, ודברים מתפוצצים – אסורים בהחלט, אקדחי מים הם בסדר אם הם ריקים, קשתות הן בסדר באם מיתר הקשת מחובר באופן רופף.

·         אין להשתמש בכלי נשק, משוכפלים ו/או אמיתיים.

·         כלי זכוכית העלולים להישבר אסורים בהחלט.

·         כלי נשק מתכתיים אסורים בהחלט, אביזרי מתכת אחרים כפופים לבדיקה של צוות קומיקס-קון מראש תחת יצירת קשר באתר

·         אנא השתמש/י בשכל הישר עם כל מה שמאיר אורות או עושה רעש, וודא/י שניתן לכבות את האלמנטים האלה בקלות. כל מה שעושה אפקטים של עשן אסור בתוך הביתנים הסגורים ובשטח פנים המוזיאון. אסור להשתמש בזיקוקים, ספרי פלפל או מצביעי לייזר.

אם הנכם נתפסים עם אחד מהאביזרים הלא הולמים שלמעלה בשטח הכנס, תלוי בחומרתו, הדבר יביא להרחקת האביזר שלכם, או הרחקתכם מהכנס ללא החזר כספי.

אם את/ה עושה שימוש לרעה בכלי נשק כלשהו, ​​ובמיוחד מניף/ה אותו בשטח ציבורי או עלול/ה לגרום לסכנה למשתתפים, אנו נאלץ לנקוט באמצעים משמעתיים בהתאם לתקנון זה. היו מודעים לסביבתיכם אם אתם נושאים אביזר ופקחו אחרי חבריכם למשתתפים!

אל תהיה תמים לגבי ההחלטות של צוות קומיקס-קון ומתנדבים אם לא יתאים לאביזר שלך לכנס. אנו מבינים שאתה משקיע הרבה עבודה באביזר שלך, אך הדאגה העיקרית שלנו היא ביטחונם של המשתתפים, וזה חשוב יותר מיצירת הקוספליי האותנטית שלך.

לחלק מציגים או מועדונים יהיו פטורים ספציפיים עם אביזריהם או התנהגויותיהם במקרים מסוימים כפי שנקבעו עם צוות הקומיקס-קון, שם אנו בטוחים בשימוש בטוח שלהם.

יש לך שאלה לגבי כל האמור לעיל? צרו איתנו קשר בכתובת comicsconevent@gmail.com

קוספליי וביגוד

כנס קומיקס-קון הוא אירוע משפחתי וככזה יש ציפייה לרמת לבוש מתאימה, כולל תלבושת הקוספליי. אין ללבוש קוספליי או ביגוד הכוללים חשיפות יתר על המידה, אסור שיהיו מיניים בעליל או לכלול שפה מודפסת בלתי הולמת ו/או אלמנטים אחרים אשר היו נוגדים את תקנון ההתנהגות. אם בגדים או תלבושת קוספליי נחשבים לחשיפה בלתי קבילה או כבלתי הולמים, על המשתתף להחליף בגדים או לשנות את התלבושת הקוספליי כך שהיא תיחשב מקובלת על ידי הצוות.

·         תלבושות הקוספליי אינן יכולות לקדם אלכוהול, סמים לא חוקיים, טבק, כלי ירייה / כלי נשק (או שימוש בכל האמור לעיל), פעילויות שעשויות להיראות לא בטוחות או מסוכנות או כל סדר יום או מסר פוליטי מסוים;

·         תלבושות הקוספליי אינן יכולות להיות מגונות או פוגעניות, לתמוך בכל צורה של העברת אג'נדה או שנאה;

·         תלבושות הקוספליי אינן יכולות להכפיש, להציג מצג שווא או להכיל הערות מזלזלות אודות קומיקס-קון או מוצריה, או אנשים, מוצרים או חברות אחרים;

·         תלבושת הקוספליי אינה יכולה להעביר מסרים או תמונות שאינם עולים בקנה אחד עם התמונות החיוביות ו / או הרצון הטוב שכנס הקומיקס-קון מעוניין לשייך; ולהפר שום חוק.

צוות הקומיקס-קון שומר לעצמו את הזכות לבקש מכל משתתף להסיר כל כיסוי פנים תלבושתי, מסיכה או הסתרת ראש במידת הצורך - לצורך זיהוי. למעט החרגה לכיסויי ראש או לבוש אחר בעל אופי דתי. אי עמידה בכך תביא להרחקה מהכנס.

 

שוטטות ברחבי הכנס – היא באחריותך

ההשתתפות וכניסה לשטח כנס הקומיקס-קון היא על אחריותך בלבד ועל ידי כניסה לכנס את/ה מסכים לכללי תקנון זה ןלכבד את קומיקס-קון, מארגני הכנס, שותפים, ולהימנע מכל נזק או מצוקה שייגרמו לכנס הקומיקס-קון.

אחריות לאבדות, גניבה והרס:

כנס הקומיקס-קון אינו אחראי לכל אובדן, גניבה או הרס רכוש במהלך הכנס. באחריות כל אורח אשר חווה אבדן רכוש ו/או אירוע גניבה, להודיע לצוות הקומיקס-קון ולמשטרה על אובדן רכוש או גניבה בהקדם.

בעלי חיים וחיות מחמד:

אין כניסה לבעלי חיים מכל סוג לכל שטחי כנס הקומיקס-קון למעט בעלי חיים המוגדרים כחיות שירות. 

שילוט לא מתאים:

לא נסבול שילוט לא הולם בקומיקס-קון. יש לשנות כל שילוט שנראה לא מקובל על ידי צוות הקומיקס-קון. שילוט לא הולם, אינו מוגבל רק לשפה גסה, שלטים המבקשים או מפרסמים עסקים או שירותים שלא הוסכם עליהם בכתב עם קומיקס-קון. אי ציות יביא להרחקה מהכנס.

הסקת מסקנות המדיניות והתקנון

צוות הקומיקס-קון שומר לעצמו את הזכות לשנות אלמנטים של תקנון ההתנהגות ולפרש את התנאים המפורטים לעיל. צוות הקומיקס-קון יהיה גם השופט הסופי בכל המחלוקות, במיוחד במקרים בהם בטיחות האורחים עלולה להיות בסיכון. צוות הקומיקס-קון שומר לעצמו את הזכות לספק את ההנחיה המתאימה כתוצאה מכל הפרה של תקנון התנהגות זה, הכולל, לא רק הרחקה מהכנס, אם כי הפניה לרשויות ואיסורים עתידיים במקרים מסוימים.

אנשי קשר אחראים מניעת הטרדות

 054-473-5917, דבי

קווי סיוע מרכזי לנפגעי/ות תקיפה מינית

1202 – קו נשים ונערות, 1203 – קו גברים ונערים, 02-5328000 – קו הסיוע לגברים ונערים דתיים, סיוע אונליין בצ’אט (ראשון עד חמישי 20:00–00:00), וואטסאפ 052-8361202 (ראשון עד חמישי 17:00–20:00). הנגשת מרכזי סיוע

  

© כל הזכויות שמורות לקומיקס-קון 2023

bottom of page